SZYBKO I NIE ZAWSZE NA TEMAT:

[DONOS] Obsidian kickstarteruje z klasycznym cRPGiem!


Kickstarterowego szału ciąg dalszy: uczta dla fanów oldschoolowych cRPGów zdaje się trwać w najlepsze... Po twórcach Wasteland 2, Dead State czy choćby Shadowrun Returns swoje siły w próbie "powrotu do cRPGów sprzed lat" sprawdzić chce też Obsidian Ent.


Zapowiadanym przez ostatnie parę dni projektem od Obsidianu nie okazał się wcale Dungeon Siege 4, Fallout 4 (sic!) czy nawet gra na licencji Wheel of Time. Deweloper zagrał wszystkim na nosie i ogłosił... zbieranie funduszy, poprzez najpopularniejszy serwis crowdfundingowy, na swój autorski tytuł. Tego nikt chyba za specjalnie się nie spodziewał, nawet jeżeli Chris Avellone nabąkiwał gdzieś tam, że chciałby spróbować z czymś własnym na Kickstarterze.

Project Eternity, bo pod taką nazwą kodową kryje się wspomniana gra, odwoływać się będzie do ducha klasyków spod znaku Infinity Engine. Wiemy o settingu fantasy (gdzie "magia łączy się z duszami czarodziejów"), o drużynowym charakterze walk (czas rzeczywisty, taktyka i aktywna pauza), rzucie izometrycznym, "głębokich dialogach", PC jako platformie docelowej i prawdopodobnie grafice 2D.


Film przygotowany z okazji zbiórki atakuje nas paroma ważnymi dla branży nazwiskami (Chris Avellone, Tim Cain, Josh Sawyer) i wieloma tytułami gier przez Nich współtworzonymi: Fallout 1/2, Planescape: Torment, Icewind Dale, Arcanum, Temple of Elemental Evil, KotOR2. Takim markom chyba żaden fan komputerowych gier role playing nie będzie się w stanie oprzeć... Mi się nie udało, choć przyznam szczerze, że ogólny koncept rolepleja fantasy w duchu Baldur's Gate oraz Icewind Dale, nie kupił mnie w całości. Z drugiej strony każda próba powrotu do korzeni gatunku, podjęta przez Obsidian, warta jest wsparcia.

Wszystko ładnie, ale stawki są dosyć wysokie: twórcy odeszli od często spotykanego pułapu 15 dolarów i grę dostaniemy dopiero przy... 25$ (około 78 złotych). Dla pierwszych 25000 darczyńców przygotowano "promocję" i mogą oni zarezerwować sobie tytuł płacąc 20$ (ok. 62zł). Cel zbiórki to 1.1 miliona zielonych, czyli tylko "ciut" więcej niż w przypadku Wasteland 2 (0.9mln). Kwota jest realna do osiągnięcia, tym bardziej, że w przeciągu tych kilku godzin zebrano ponad 1/3 całej potrzebnej sumy. Akcja skończy się za 32 dni.

PS Strona Obsidianu nie wytrzymała - leży :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz